Vinařství JEŽKOVÁ

Jsme rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Naše vinařství se nachází v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves ( mezi Hodonínem a Břeclaví ). Obhospodařujeme 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Dříve jsme nesli název Vinařství Enviro, ale připadal nám neosobní a i proto, že víno vyrábí žena, neseme nyní název dle majitelky. Při zpracování hroznů vycházíme z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu.

Mezi naše vlajkové lodě paří kolekce DĚDOVA VÍNA – DĚDOVO BÍLÉ, DĚDOVO ČERVENÉ, DĚDOVO RŮŽOVÉ. Jedná se o víno s příběhem, kdy hrozny pro toto víno zrály na starých keřích ve vinohradě vysázeném v roce 1932. Tento vinohrad vysázel náš děda, je pro nás srdcovou záležitostí.

Kromě klasických odrůd – Ryzlink vlašský, Sauvignon,Ryzlink rýnský, Pálava, Hibernal, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, André apod. – se můžeme pyšnit slovenskými odrůdami z našich vinic – DĚVÍN, VÁH, NORIA, DUNAJ, NITRA.

KONTAKTY

telefon – +420 723 282 475
e-mail – vinarstvi.jezkova@gmail.com
web – www.vinarstvijezkova.cz
e-shop – Eshop vinařství Ježková
adresa – U Jordánky 999, Moravská Nová Ves