Vinařství Glosovi

Jsme rodinné vinařství, které obhospodařuje 6 ha vinic ve viničních tratích Vinohrady a Stará hora, ve vinařské oblasti Morava. Specializujeme se na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín, která vyrábíme tradičními způsoby, ověřenými více než 50letými zkušenostmi sklepmistra Lubomíra Glose. Zaměřili jsme se na technologii výroby vín s minimálním obsahem síry, bez použití přídatných látek a speciálních kvasinek, tak aby vynikl přírodní charakter každého vína. Veškerá naše vína jsou veganská.

Držíme se motta „Velké víno vzniká ve vinici“, proto vyrábíme vína pouze z hroznů vlastních vinic, kde uplatňujeme integrovanou produkci s šetrným přístupem k životnímu prostředí. Všechny vinice jsou zatravněny speciální travní směsí. Praktikujeme krátký řez s redukcí hroznů. Zavádíme hustou výsadbu keřů (9 000 ks na 1 ha) s řezem na dvouoké čípky.

Ve vinicích pěstujeme 10 bílých a 10 červených odrůd, nejvíce je zastoupena naše vyšlechtěná Cabernet Moravia. Z našeho šlechtění pochází také Fratava a Modrá Morávka. Mimo tradiční odrůdy u nás najdete odrůdy méně často pěstované jako Rulenka, Chenin Blanc, Syrah , Tempranillo aj.

KONTAKTY

telefon – +420 607 180 237
e-mail –
web – www.vinarstvi-glosovi.cz
e-shop – eshop.vinarstvi-glosovi.cz
adresa – Na Výsluní 841, Moravská Nová Ves